Wynik PCNA u męża, który leczy się na toksoplazmozę

Witam, piszę w sprawie wyników męża. Od przeszło roku leczy się na toksoplazmozę-przebytą- w zeszłym roku w kwietniu miał przeprowadzane badania w których wyszło PCNA+ Kontrola (Ws)+++ silnie dodatnia badania ANA 1 ujemne dsDNA - przeciwciała IGG i IGM wykazują na przebytą toksoplzamozę lekarz chorób zakaźnych polecił wizytę u reumatologa- byliśmy u dwóch. Stwierdził że wynik PCNA nie wykazuje nic niepokojącego. Toksoplazmoza wskoczyła na oczy- powstają zapalenia czy faktycznie PCNA może być+

Witam ,

Nie znam całości przypadku, ale toksoplazmozę z reguły się nie leczy u osób immunokompetentnych. Jeżeli toxo dotyczy oczu to wtedy należy leczyć. Jednakże, czy na pewno jest to tokso? w oku? Jak odporność Pani męża? Czy mąż miał wykonany test anty HIV? Co na to okuliści ?
Więcej pytań niż odpowiedzi
pozdrawiam,