Wynik prolaktyny na poziomie 172,61ng/ml

Mój wynik prolaktyny ( ICd-9:N59) wynosi 172,61ng/ml. Proszę mi powiedzieć o czym to moze świadczyc. Wspomnę,ze mam 40 lat i trzy lata temu urodziłam dziecko , a w okresie od narodzin dziecka do dzisiaj miałam miesiączkę 4 razy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten jest nieprawidłowy. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badanie obrazowe głowy.