Wynik tomografii komputerowej a utrata przytomności

Poszerzenie do 10 mm przestrzeni płynowej ponad obu płatami czołowymi o typie zaników korowych u 25 letniej kobiety. Jak rozumieć taki wynik TK? Trafiłam na izbę przyjęć po dwukrotnym omdleniu w ciągu kilku minut. W szpitalu zrobiono mi jedynie badanie krwi. Stwierdzono, że omdlenie nastąpiło z osłabienia. Lek.rodzinny skierował mnie do neurologa, ten na TK z kontrastem. Więcej wyników nie mam. Czy powinnam się mocno martwić takim wynikiem TK?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik nie jest prawidłowy i wymaga dalszej konsultacji neurologicznej, pod uwagę należy brać również wykonanie rezonansu magentycznego. Badanie TK nie uwidoczniło guza, jednak przyczyną może być również wzrost ciśnienia śródczaszkowego z powodu wodogłowia, stan po przebytej infekcji mózgu.