Wynik USG piersi u 22-latki
Witam. Mam 22 lata i od roku przyjmuję antykoncepcję doustną. usg piersi : piersi o utakniu gruczołowym. piersi pr. na godz 12-1 obwodowo w miejscu wyczuwalnego guzka widoczny dobrze odgraniczony obszar o wymiarach 17x 18x 7mmm o echogeniczności zblizonej do tk tłusz.- gruczolakowłókniak? guzek dysplastyczny? Zmian ognis o charakterze litym i torbielowatym w piersi lewej nie stwierdza się.przewody mlek nieposzerzone. W dołach pach nie stwierdza się patol. węzłów chłonnych. wskazana BAC.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Jak wykonać test owulacyjny?
Rozwiązania są dwa, powtórzenie badania USG za 3-6 miesięcy lub biopsja. Jeżeli radiolog wykonujący badanie zaleca biopsję, można by przyjąć konieczność jej wykonania. Można skonsultować się jeszcze w ośrodku zajmującym się chorobami piersi.
Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację, gdyż interpretacja wyniku jest niezwykle ważną czynnością lekarską i powinna być przedstawiona pacjentowi na osobistej konsultacji, kiedy jest możliwość spokojnej rozmowy i wyjaśnień.Nie praktykuję informowania pacjenta na odległość
kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgi plastycznej
specjalista chirurgii ogólnej
onkologicznej