Wynik USG tarczycy i obecność guzków

Błagam o pomoc i wskazówki co mam zrobić po otrzymaniu wyniku usg :prawy pł.tarczycy 25x21,3x52,4 niejednorodny echogen.z obecnoscia izo i hypoechgenicz.guzkow max do 13mm lewy 21,7x22,1x49mm niejednorodny echog.z hypoech.guz.ok10mm i zwapnienem śr.4mm .Cieśń pogrubiała ok.7mm niejednor.echogenicznie

Aleksander Ropielewski

Wskazane wykonanie biopsji guzów i badań czynności hormonalnej tarczycy. Na tej podstawie dalsza decyzja o ew. usunięciu tarczycy lub leczeniu farmakologicznym.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa, guzki u kobiet w PAni wieku to częsta dolegliwość, niewykluczone że konieczna będzie biopsja, ale o tym zadecyduje endokrynolog po komplecie badań.