Wyniki badania nasienia - proszę o interpretację

Bardzo proszę o interpretację wyników. Okres abstynencji 5 dni lat 29 Ilość 2,4 ml ph 7,8 barwa szaro-biała lepkość prawidłowa zapach swoisty stopień zmętnienia prawidłowy czas homogenizacji do 30 minut Ruchliwość plemników po: 30 minutach 35 %, ruch progresywny szybki 25%, ruch progresywny zwolniony 10% 2 godz 30% 4 godz 20% 6 godz 15% 24 godz 5% ruch w miejscu Liczba plemników Normy 21,2 mln/1 ml >20mln/ml Poziom Fruktozy 1,9 mg/1ml 1,3 - 4,0 mg/ml Leukocyty 4,8 x10 do 6 /ml < 1x 10 do 6/ml Mikroskopowy preparat barwiony Ilość plemników o budowie prawidłowej 39% Ilość plemników ze zmianami w obrębie główki 57% Ilość plemników ze zmianami w części pośredniej 3% Ilość plemników ze zmianami witki 1% Komórki spermatogenezy 2/100 Dopiszę jeszcze jedno, może to też ważne, a niechcący mi umknęło: Preparat bezpośredni leukacyty 14 - 18 wpw erytrocyty poj. w prep nabłonki poj. w prep bakterie nieliczne aglutynacja ujemna. Z góry bardzo dziękuję :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl