Wyniki hormonalne i badanie endometrium

Dzień dobry. W październiku 2015 miałam ostatnią miesiączkę. Chodziłam do ginekologów od grudnia, brałam luteinę 3 razy i miesiączka się nie pojawiła. Moje endometrium według ginekologa wynosi 1. wyniki b. hormonalnych: Estriadiol 10,35 pg/ml Progesteron 0,62 ng/ml Testosteron 0,140 ng/ml Lekarz na wywołanie miesiączki przepisał mi lek OEKOLP forte, jednak mam wątpliwości, czy ten lek w ogóle jest do tego przeznaczony?? na ulotce ani w innych źródłach nie znalazłam informacji na ten temat.

Brak miesiączki po Luteinie może świadczyć o niewydolności estrogenowej jajników stąd pomysł na wykonanie tzw próby estrogenowej, w Pani przypadku oekolpem forte. Lepszym lekiem do tej próby byłby jednak estrogen doustny np Estrofem. O wynikach badań hormonalnych nie za bardzo można się wypowiedzieć, ponieważ nie wspomniała Pani , w której fazie cyklu były one robione. Pozdrawiam