Wyniki morfologii u 14-miesięcznego dziecka a wysypka, duszności i zapalenie płuc

Syn ma 14 miesięcy i morfologia wygląda następująco: Leukocyty 32,1,MCH 26,4 pg,Limfocyty 20,7%,Rozmaz krwi:Leukocyty 23%,Granulocyty kwasochłonne 39% pozostałe wskaźniki w normie.Wcześniej pojawiła się wysypka, która już prawie zanikła, a we IX zapalenie płuc z dusznością oraz świstami.W tej chwili nie ma żadnych objawów, za tydzień mamy umówioną wizytę u pulmonologa . Czy możemy czekać do tej wizyty?Co mogą oznaczać te wyniki? Gdzie powinniśmy się udać? Bardzo proszę o odpowiedź,

Witam! Podwyższona leukocytoza jest wynikiem toczącego się w organizmie dziecka stanu zapalnego. Bardzo dużą ilość granulocytów kwasochłonnych wskazuje natomiast na alergiczne tło dolegliwości Pani dziecka, a być może nawet na rozwijającą się astmę. Może Pani spokojnie czekać na wizytę u specjalisty. Postępowanie uzależnione jest tutaj nie od wyników badania krwi, lecz od stanu dziecka. jeśli stan dziecka się pogorszy, pojawią się świsty czy duszność proszę udać się do lekarza rodzinnego lub na izbę przyjęć najbliższego szpitala dziecięcego.