Wypadnięcie krążka antykoncepcyjnego i skrócenie przerwy

Witam, uzywam krązka antykoncepcyjnego pierwszy cykl. Zaaplikowałam go 1 dnia cyklu a 18 dnia wypadł mi w nocy i minęło dłużej niż 3 godziny zanim włożyłam go ponownie. Byłam zagranicą gdzie nie mogłam go zakupić i włożyć nowy jak zaleca ulotka, wyjęłam go po 21 dniach i teraz mam 7 dniową przerwę (dziś jest 4 dzień przerwy) Czy mogę ją skrócić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko obniżenia ochrony przed ciążą. Niemniej jednak warto postępować zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.