Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypukłe dolne partie brzucha

mam wypukły brzuch na dole, pływam i nie wiem od czego on jest? Słodyczt staram się nie jeść!
ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wypukły brzuch może być wynikiem odkładania się tkanki tłuszczowej ( symetrycznie rozłożonej) lub przepukliny brzusznej ( widoczne wypuklenie po jednej stronie) . Warto także pamiętać iż pospolite wzdęcia lub zaparcia mogą powodować uwypuklenie jamy brzusznej.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam. Jeśli jesteś szczupłą osobą, utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Pamiętaj jednak, że każdy ma inną budowę ciała i być może fizjologicznie Twój brzuch nie jest płaski jak deska - może np. lekko odstawać, ale niekoniecznie z przyczyny nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pływanie to bardzo dobry rodzaj aktywności fizycznej na brzuch i nie tylko, dodaj do niego ćwiczenia siłowe. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy