Wysoki poziom leukocytów u 2-latki nie przechodzącej infekcji

Witam, mam pytanie jakiś czas temu u 2-latki robiłam badania kontrolne krwi leukocyty wyszły 23 tys. Reszta wyników bez zastrzeżeń! Kontrola hematologa wyszła dobrze. Nie przechodziła żadnej infekcji w tym czasie, gdy tą infekcje złapał kilka miesięcy później zrobiłam badania by skontrolować leukocyty i okazało się, że ma 10. Jak to jest, że gdy infekcji brak leukocyty są tak wysokie? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę pamiętać, że wysoki poziom leukocytów może być nie tylko wynikiem infekcji. Może być to bowiem także wynik urazu, stanu zapalnego, alergii, chorób immunologicznych a nawet nowotworów. Jeśli jednak konsultowała się Pani ze specjalistą hematologiem, który badał dziecko i wykluczył wszelkie nieprawidłowości to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.