Wysokie tętno i płytki oddech

Witam. Od czasu do czasu mam wysokie tętno (max do 100 u/min) i płytki, szybki oddech, brak innych objawów. Mam to właściwie tylko wieczorem przed snem. Objawy pojawiają się znikąd, nie stresuję się niczym. Serce, tarczyca są w porządku. Stale mam niedociśnienie. Skąd to szybkie bicie serca?

Aleksander Ropielewski

Objawy są mało charakterystyczne i bez przeprowadzenia badań dodatkowych trudno będzie ustalić przyczynę, dlatego doradzam kontakt z lekarzem.

Witam,
Niestety nie jest możliwe postawienie diagnozy na podstawie tak małej ilości informacji. Proponuję zacząć od konsultacji lekarskiej. PO wykluczeniu przyczyn biologicznych proponowałabym kontakt z psychologiem. Opisywane przez Pana objawy mogą być symptomem zaburzeń lekowych z napadami paniki.
Pozdrawiam