Wzrost górnego ciśnienia

mam pytanie moje cisnienie na codzien to 112/65 a pytanie mam takie jakie powinno byc cisnienie po wysilku i np czy to normalne ze podczas robienia pompek moje cisnienie wynosi 125 na 60 dlaczego to dolne spada,a tylko gorne rosnie?a np po bieganiu mam 140 na 70 rosna oba?czym rozni sie jeden wysilek od drugiego?biegam ok 20min.

Lek. Tomasz Budlewski

bieg jest wysiłkiem bardziej dynamicznym i tlenowym. proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wykonaniu ekg będzie można coś więcej powiedzieć.