Zabieg Solcogynem, usuwanie nadżerki

Witam serdecznie, Około 3 tygodni temu miałam pierwszy zabieg Solcogynem, usuwanie nadżerki. Po około tygodniu, zgodnie z zaleceniami lekarza, zaczęłam stosować dopochwowo kwas hialuronowy. Mniej więcej w tym samym okresie zaczęłam odczuwać ból w podbrzuszu, częściej z prawej strony, zdarza się i z lewej, podejrzewam, że są to jajniki. Nie miałam wcześniej takich dolegliwości. Proszę o informacje, czy tego typu ból może mieć coś wspólnego z zabiegiem? Czy wskazane jest tu wykonanie USG?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej tego rodzaju ból nie powinien mieć czegoś wspólnego z wykonanym zabiegiem. Proponuję udać się kontrolnie do lekarza ginekologa w przypadku nie ustąpienia dolegliwości, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.