Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie w sytuacjach stresowych a załamanie nerwowe

Mam pytanie związane z zachowaniem mojego znajomego. W stresowych sytuacjach ogarnia go gniew i podnosi głos - przeklinajac wyładowuje złość. Nie przejawia żadnych innych form agresji, nie ma problemów z uzależnieniami lub nieodpowiedzialnym zachowaniem. Czy takie objawy mogą być związane z zakłamaniem nerwowym? Czy jest to choroba psychiczna?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Witam Jeśli Pana znajomy zawsze tak reagował i reaguje w sytuacjach stresowych to może to być jego sposób na rozładowanie napięcia, które się w takich chwilach gromadzi ( znajomy nie umie inaczej sobie z tym radzić). Jeśli takie zachowania zaczęły występować od jakiegoś czasu i zostały poprzedzone silnymi przeżyciami to mogą być wyrazem osłabienia mechanizmów obronnych. Samo agresywne reagowanie w sytuacjach stresowych nie oznacza choroby psychicznej. Proponowałabym namówić znajomego na wizytę u psychologa i pracę nad znalezieniem innych sposobów reagowania. pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

0

Pytanie w jakich sytuacjach? Być może jest pod wpływem trwającego silnego stresu, trudnych wydarzeń w życiu itp. A być może właśnie tak radzi sobie z trudnymi emocjami? Może to być oznaką innych zaburzeń także, jednak by postawić diagnozę potrzebne byłoby badanie i wywiad z samym zainteresowanym.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy