Zakażenie HPV a nowotwór

Córka jest nosicielem wirusa HPV, wyszła jej zła cytologia i miała rozszerzone badania.Potem już cytologia wyszła dobrze.Czy HPV to wyrok, co z tym dalej robić.Czy to się jakoś leczy.W rodzinie mojej ani męża nikt nie miał nowotworu.Zkąd się to bierze u tak młodej kobiety.30 lat

Tylko przewlekła infekcja wirusowa typami onkologiczymi może w niektórych przypadkach doprowadzić do zmian onkologicznych,konieczna jest coroczna kontrola cytologiczna