Zapach w samochodzie i jego wpływ na zdrowie

Witam. 2 tyg temu kupiłem samochód, w którym przez kilkanaście lat były palone papierosy. Ja osobiście zapachu nie czuje, ale gdy znajomi wsiadają stwierdzają, że czuć, że było palone. Ostatnio trafiłem na artykuł o tym, że lekarze z Izraelskiego Uniwersytetu stwierdzili, że dym , który osiadł np na tapicerce czy fotelach samochodu, to jego wydzielany zapach jest znacznie trujący dla organizmu niż zwykły dym papiersowy. Czy jeżdzać takim autem mam sie czego obawiać czy jest to mit. Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, prosze porządnie przewietrzyć samochód i wyczyścić tapicerkę. Pozdrawiam.