Zapalenie jajników i jajowodów po pęknięciu torbieli

witam mam 27 latw sierpniu 2013 mialam zapalenie jajnikow i jajowodow po peknietym torbielu...minelo troche czasu i teraz luty 2014 znow mam zapalenie tylko przymacicza i tkanki lacznek miednicy czy to moze byc ze soba jakos powiazane ?skad tekie zapalenie sie bierze?w dodatku lekarz nie mogl znalesc na usg prawego jajnika :( a w macicy wykryl jakas przegrode 0.79 cm ktorej nigdy wczesniej nie mialam i slad wolnego plyny z zatoce daglasa czy to cos groznego?skad ta przegroda?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stan zapalny spowodowany jest zwykle infekcją. Niestety nie określiła Pani dokładnie jakiego typu zmiana w macicy została wykryta w USG. Warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który rozwieje wszelkie wątpliwości.