Zapomniałam wziąć tabletkę. Co mam teraz zrobić, żeby ochrona antykoncepcyjna została zachowana?

Witam serdecznie! Mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi i zupełnie nie wiem, co mam robić. Zapomniałam wziąć 16. tabletki i zamiast w piątek o 16:00 wzięłam ją dopiero w sobotę ok. 11:00. W sobotę znów zamiast o 16:00 wzięłam kolejną ok. godz. 20:00, z tym że za jakieś 2 godz. wymiotowałam. Będąc pewna, że tabletka się zdążyła wchłonąć brałam dalej, aż do dzisiaj, czyli do wtorku, kiedy to przeczytałam, że potrzeba na to do 4 godzin. Nie mam zielonego pojęcia, co mam zrobić, czy nie przerywać brania czy też przerwać? Dodam, że odbyłam stosunek w czwartek i w piątek. Błagam o pomoc, gdyż w najbliższych dniach nie mam możliwości skontaktowania się z lekarzem. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Połączenie 2 opakowań (rozpoczęcie kolejnego zaraz po ostatniej tabletce aktualnego BEZ robienia przerwy) powinno zapewnić pełną ochronę.