Zastrzyk antykoncepcyjny zastosowany po porodzie

mam 29 lat dwa miesiące temu urodziłam córkę chcialabym się dowiedzieć czy po dwóch mies po porodzie można przyjąć zastrzyk antykonc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli karmi Pani piersią zastrzyk antykoncepcyjny podaje się w szóstym tygodniu od porodu. Jak najbardziej może Pani zatem zastosować tą metodą antykoncepcji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.