Zatrucie pokarmowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam.  Mam pewien problem, który mnie męczy, dlatego zdecydowałam się napisać. Biorę tabletki c***. O żadnej nie zapomniałam. Niestety w sobotę nad ranem dopadło mnie straszne zatrucie pokarmowe, wymioty trwały aż do 17. Przyszedł lekarz i zrobił mi zastrzyk żeby zatrzymać wymioty i dał jakieś leki i był już spokój. Przez kolejne 2 dni męczyła mnie straszna biegunka i też musiałam ratować się lekami. Wiem, że tabletki mogły się nie wchłonąć. Moje pytanie brzmi: Czy jeśli ok 24 godziny przed tym zatruciem współżyłam to istnieje ryzyko ciąży? Później już stosunków nie było.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Możliwość zajścia w ciążę zależy w którym tygodniu blistra Pani była. Jeżeli był to pierwszy tydzień lub sam początek drugiego, to jest szansa zajścia w ciążę i należy wykonać test ciążowy. Natomiast, jeżeli był to późniejszy tydzień,  owulacja powinna być już zahamowana w tym cyklu i ciąży nie powinno być. Niemniej jednak, jeżeli nie dostanie Pani krwawienia podczas przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, przed rozpoczęciem nowego opakowania również należy wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!