Zatrzymanie miesiączki po rozpoczęciu stosowania Vibin mini przy policystycznych jajnikach

Witam,ostatnio stwierdzono u mnie policystycznosc jajnikow i zaczelam brac tabletki wibin mini,wzielam pierwsza tabletke przy pierwszym dniu plamienia po czym okres mi sie zatrzymał a tabletke biore juz 7 dnien.Czy swiadczy to o ciazy?BHCG wyszlo mi 0,1, do tej pory mimo policystycznosci jajnikow okres mialam regularny.Przyjmujac rok wczesniej konctracept,jas nie mialam takich efektow . Czy moze to byc efekt ze wzielam tabletke przed okres a male plamienia to nie byl wlasciwy okres czy ciaza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zatrzymanie krwawienia bez wątpienia jest powodem przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej. Nie ma powodów do niepokoju.