Zaznaczone cechy wyrównania przednich zarysów trzonów kręgów w przejściu Th/L

Co oznacza opis badania rtg kręgosłupa. Czy zmiany te są ciężkie i postępujące ? Zaznaczone cechy wyrównania przednich zarysów trzonów kręgów w przejściu Th/L. Szpary stawowe stawów krzyżowo-biodrowych zwężone o nierównych, zatartych zarysach - podchrzęstna sklerotyzacja - sacroilitis - II/III. Zmniejszenie lordozy lędźwiowej. Kwadratowanie trzonów kręgów. Prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie zmian związanych z wyrównaniem zarysów trzonów kręgów. Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Opisane zmiany mogą świadczyć np. o chorobie scheurmanna. Postawienie diagnozy należy do lekarza zlecającego badanie lub ortopedy, który na podstawie badania fizykalnego, objawów klinicznych, a także wyników badań dodatkowych, postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.