Zdrowa dieta - sposób na schudnięcie

Mam 152 cm wzrostu i ważę 52 kg. Teraz są ferie i chciałabym przez te dwa tygodnie schudnąć 4-5 kg. Chciałabym to zrobić skutecznie, a boję się, że znów bym przytyła. W mojej rodzinie otyłość jest trochę popularna. A przy okazji chciałabym zgubić "oponkę" na brzuchu.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,51. Nie podałaś swojego wieku, a jest to parametr niezbędny, aby odnieść wartość BMI na siatkach centylowych skorelowanych z wiekiem. Dla osób poniżej 18 roku życia nie stosuje się przedziałów wartości BMI, takich jak dla dorosłych. Nie mogę więc określić czy potrzebujesz diety odchudzającej.

Postaraj się w czasie ferii spędzać aktywnie czas - może znajdą się zajęcia sportowe lub zajęcia w szkole. Przebywaj na świeżym powietrzu, unikaj spędzania długich godzin przed komputerem i telewizorem.

Pozdrawiam