Zespół Polanda raz jeszcze

Witam. Już kiedyś pytałam na tym forum o pewne kwestie związane z zespołem Polanda. Mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie mam 17 lat i mnóstwo kompleksów związanych z moją "przypadłością", nie byłam jeszcze u lekarza, bo się wstydzę i wiem, że pewnie ta wizyta nic nie pomoże. Jednak bardzo interesuje mnie kwestia: ile muszę mieć lat, żeby przeprowadzono mi operację rekonstrukcji piersi? Prawdopodobnie chciałabym zmniejszyć prawą, ale jeśli to nie możliwe, to chciałabym przynajmniej, żeby były równe (mniejsza o rozmiar). Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Pozdrawiam, mysza018

Witam serdecznie,

Do lekarza warto się udać przede wszystkim, aby upewnić się, że faktycznie chodzi o zespół Polanda. Zabieg najlepiej przeprowadzić po zakończeniu rozwoju piersi podczas dojrzewania. Jest to kwestia dość indywidualna, ale zazwyczaj ostateczna wielkość piersi kształtuje się około 18 roku życia. Od tego jest uzależniony moment przeprowadzenia operacji.

Pozdrawiam serdecznie