Zgrubienia jelita po lewej stronie

Od jakiegos czasu niepokoi mnie zgrubienie, chyba jelita, które znajduję sie po lewej stronie brzucha na dole, tuż koło kości biodrowej. Mam to od dość dawna. Jak naciskam to troche pobolewa ale nie jest aż tak zle. Najczesciej ta gula "rośnie" podczas miesiączki. Przeszukałam internet i niestety nie znalazłam podobnego wątka. Nie wiem czy mam sie zglosic z tym do lekarza? a jak tak to do jakiego? Co to może być? Czy to oznacza coś poważnego ? . Prosze o odpowiedz. Z góry dziękuje Pozdrawiam

Należy przede wszystkim udać się do lekarza, który Panią zbada. Może najlepiej najpierw do ginekologa skoro zmiana rośnie podczas miesiączki.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg