Zgubienie listka tabletek antykoncepcyjnych, w którym zostało 5 pigułek

Witam 5 miesięcy temu urodziłam dziecko i od 3 miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne i od tygodnia zauważyłam ze plamie czasem mocniej a czasem wcale .a na dodatek zgubiłam mój listek tabletek w którym zostały 5 tabletek do końca co mam teraz robic?czy moge zrobic 7 dni przerwy i czekac na miesiączke?prosze o pomoc

Renata GrzechociĹska

Nie podała Pani jaki preparat Pani stosuje. Jeśli jest to tabletka jednoskładnikowa już 4 godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki powoduje znaczne osłabienie skuteczności ich działania. Dlatego sugeruję poczekać do wystąpienia miesiączki i rozpocząć stosowanie od pierwszego jej dnia. Jeśli w dalszym ciągu będą występowały plamienia śródcykliczne proponuję udać się do ginekologa w celu zmiany preparatu lub poszukiwania przyczyn organicznych takiegi stanu.