Złamanie kości promieniowej tuż przy nadgarstku

4 grudnia złamałam nadgarstek - kość promieniową tuż przy nadgarstu. Nie było przemieszczenia, wlozono mi rękę w gips. Po ok 2 tyg palce zaczeły puchnąć a w nadgarstku pojawiły się bóle, jakby szczypanie i kłócia, palce dretwiały. Tydzień temu miałam zmieniany gips, lekarz nie zauwazyl nic niepokojącego, rtg bez zmian. Odeszły dretwienia palców, moge ruszac nimi normalnie, opuchlizna minimalnie zeszla, lecz kłócie jest nadal. Czy to prawidlowe? Nie boli caly czas a od czasu do czasu.

Szanowny Panie,

najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości był wzrost ciśnienia w kanale nadgarstka i związany z tym ucisk nerwu. Po ustąpieniu obrzęku drętwienie palców i okresowe bóle powinny ustąpić. Jeżeli objawy nie ustąpią po 4-5 tygodniach od chwili wystąpienia należy skonsultować się ze specjalistą chirurgii ręki (być może potrzebne będzie wykonanie badania EMG).

Z poważaniem -

dr Tomasz Matuszewski