Złe samopoczucie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, mam pewien problem od jakieś 9 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne przede wszystkim z tego względu, że mam ciągle wydzieliny z pochwy. Od tego miesiąca zaczęłam stosować inne tabletki M******, które podobno zawiera większa dawkę hormonów. Dziś zaczęłam 12 tabletkę, ale chcę zaprzestać brania z tego względu, że dosyć źle się po nich czuje. Nie wiem czy mogę to zrobić w trakcie brania czy lepiej skończyć całe opakowanie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli tabletki powodują silne objawy niepożądane, to można, a nawet należy przerwać ich stosowanie od razu. Dla dobra równowagi hormonalnej lepiej by było dokończyć opakowanie. Jeżeli zamierza Pani powrócić do poprzednich tabletek, to może to nie mieć takiego znaczenia.

Pozdrawiam serdecznie!