Zmiana na macicy w wyniku USG u 13-latki

Mam pytanie odnośnie badania USG jamy brzusznej. Moja córka ma 13 lat i wykryto u niej zmiany za macicą. Na wyniku pisze: Za macicą zmiana hipoechogeniczna o wymiarach 24x8 mm - w jej obrębie zmiana normoechogeniczna o średnicy 12mm. Co to może oznaczać? Córka skarży się na bóle w podbrzuszu i silne bóle miesiączkowe.

Na podstawie tylko badania USG trudno określić czym może być taka zmiana. Zapewne będzie można coś bardziej konkretnego powiedzieć po uzupełnieniu badania o TK jamy brzusznej i miednicy. O tym jednak musi zadecydować prowadzący ginekolog. Zmiana taka, o tej lokalizacji może sugerować mięśniaka macicy lub np. potworniaka.