Zmiana w jamie macicy, hyperechogeniczna struktura u okolicy cieśni

Ostatnio wykryto u mnie zmiane w jamie macicy dokładnie hyperechogeniczną strukturę u okolicy cieśni o śr 16 mm. Za 2 tygodnie mam miec histeroskopię.od kilku dni odczuwam jednak duże bole w podbrzuszu po prawej stronie promieniujące do pleców oraz ciągle krwawie w postaci skrzepów. Czy takie objawy daje mięśniak którego według mojego ginekologa mam?czy może to być coś innego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najbardziej prawdopodobny jest mięśniak, ale może to być też np torbiel albo guzek.
Pozdrawiam