Zmiany demelizacyjne naczyniopochodne

Miałam pobierany płyn rdzeniowo mózgowy Wyniki wszystkie robione pod wzgledem stwardnienie rozsianego Wyniki wykluczyły ta chorobe Neurolog stwierdził ze to sa zmiany demelizacyjne naczyniopochodne Teraz po 3 latach nawrót objawów sie pogorszył Czyli pole widzenia, dretwienie prawej reki i nogi Robiłam kilka razy resonans magnetyczny w ktorym wykazało ze te zmiany nie zmieniły się Czy ja musze znowu pobrac ten płyn rdzeniowy czy to sie pobiera raz na całe zycie

Najczęściej nie ma potrzeby powtarzania badania płynu, jeśli oczywiście wykonano odpowiednie badania. Zdarza się jednak, że punkcję należy powtórzyć.