Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i wynik badania kręgosłupa

zmiany zwyr.k/m.c5-c6 obnizenie sygnału i wysokości(odwodnienie krąż.)c3/c4szerokopodstawna wypuk. k/m modeluje worek op,c4/c5pośrodkowa protruzja k/m modeluje worek op. i brzuszną powierzchnie rdz.kręg.c5/c6szerokopodstawna pośrodkowo-prawobocz. protruzja k/m modeluje brzuszną prawą powierzchnie rdz.kręg.otwory miedzykręgowe zwezone drażnienie korzeni c6,c6 c7 posrodkowa wypukl. modeluje worek op.rdz.kręg,bezZmian.boli głowa,szyja,twarz,dławi mnie w gardle.czy to od tego?czy to poważne zmiany?

Witam. Jest wysoce prawdopodobne że Pani objawy mają związek z opisanymi zmianami. Jest wysoce wskazana konsultacja neurochirurrrga/ortopedy zajmującego się kręgosłupem (np. Otwock, Konstancin). Nie oznacza to że będzie Pani wymagała operacji ale w przypadku takich zmian decyzji np. o sposobie rehabilitacji powinien dokonac lekarz specjalizujący się w takich właśnie przypadkach.