Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów i bóle kręgosłupa

Witam moje pytanie dotyczy odcinka TH kręgosłupa,odebrałam wynik który jest następujący: Prawowypukłe skrzywienie odcinka piersiowego centralna-prawpboczna przepuklina uciska worek oponowy i modeluje korzenie nerwowe po stronie prawej,guzki schmorla od TH4 do Th7 sugeruje chorobę Schurmanna ,zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze obrazowanych kręgów,dodam że miewam okropne bóle i pieczenie pod łopatkami,bezdech oraz nerwoból międzyżebrowy, czy będzie mnie czekać operacja jesli są uciski na korzenie???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu należy łączyć z procesem zwyrodnieniowym. Warto skonsultować wynik z neurochirurgiem pod kontem ewentualnego leczenia operacyjnego.