Zmieniająca się barwa głosu pod wpływem nerwów

Mam nerwicę ,leczę się ,ale problem mam w barwie głosu ktora pod wpływem nerwów sie zmienia.Z tego tytułu wstydzę się się jak mam mowić.Jak wstaję rano to zależy od dnia mam jeszcze jakąś barwę głosu,póżniej zmienia się .Męczę się z tym wiele lat i nikt mnie nie chce zrozumieć o co mi chodzi ,tylko mówią że jestem nerwowa bo swoje przeszłam.Niekiedy nie mam siły wydobć z siebie głosu, a co dopiero miałam bym choćby dwie zwrotki czegoś przeczytać .Proszę o jakieś ćwiczenia zeby wzmocnic głos .

nie cwiczenia a terapia potrzebna.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza