Zwapnienia w piersi

Witam, moja mama ma 55 lat, ostatnio robiła mammografię w mammobusie, dostała wynik, proszę o interpretację, bo się martwię: "piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej, w prawej piersi w miejscu - centralnie są zwapnienia o średnicy 5 mm skala BIRADS 0" Czy to coś groźnego??

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Określenie Birads 0 oznacza konieczność porównania aktualnego zdjęcia z poprzednimi wynikami lub wykonanie dodatkowych badań - jak np. USG piersi - dopiero wtedy będzie można dokonać właściwej oceny zmiany. Nie znaczy to, że jest to zmiana złośliwa. Mama powinna zgłosić się do lekarza ginekologa celem omówienia dalszego postępowania diagnostycznego.

Pozdrawiam serdecznie