Angiomyolipoma w nerce w wyniku badania tomografii komputerowej

W części tylnej nerki prawej (1/2 długości nerki dobrze ograniczona zmiana o wymiarach 41x36x37 mm o nieco policyklicznych zarysach, niejednorodna - lito-torbielowata, ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu w części litej-Tu. Guz nacieka kielich grupy środkowej, przylega do prawego mięśnia lędźwiowego większego - nie można wykluczyć nacieku, poza tym struktura nerki prawidłowa, węzły chłonne zaotrzewiowe nie powiększone. Badanie tomografii komputerowej z dnia 12.11.2012 r. Badanie tomografii komputerowej 22.06.2012 r. brzmią następująco: zmiana ogniskowa o wymiarach 42x36x24 ulegająca silnemu niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu, dobrze separująca się od miąższu nerki po podaniu kontrastu i wykazująca w obszarach nie wzmacniających się ujemne wartości średniej gęstości co odpowiada obecności tkanki tłuszczowej masa modeluje mięsień biodrowy prawy bez cech jego naciekania. Nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej. Bardzo proszę o przeanalizowanie tych tomografii. Mam 48 lat jestem kobietą, odczuwam ból w tylnej części prawej strony.

W badaniu TK z dnia 22.06.2012 r. zmiana opisywana w prawej nerce raczej wykazuje cechy łagodnego, miejscowego rozrostu guzowatego typu np. angiomyolipomy, czyli naczyniakomięśniakotłuszczakowi. Bez cech procesu złośliwego. Badanie tomografii komputerowej z dnia 12.11.2012 r wskazuje na progresję zmiany guzowatej, czyli raczej ma w chwili obecnej złośliwy charakter skoro nacieka mięsień biodrowo-lędźwiowy. Proszę o pilny kontakt w tej sprawie z urologiem, gdyż zapewne może okazać się konieczne w takim przypadku leczenie operacyjne. Po bezpośrednim badaniu i analizie wyniku TK urolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.