Badania morfologii i wyniki poziomów HDL i LDL

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Ostatnie wyniki badań morfologii mnie zaniepokoiły. Leukoc.10,8 tys./ul ( norma 3,8 - 10,0 ), Erytrocyty 5,0 mln/ul, Hemoglobina 15,2 g/dl, Hematokryt 47. Niepokoi mnie wys. leukocytów. Natomiast cholesterol całk. 224,1 mg/dl, HDL- 47,9, LDL 151, Trójglicerydy 126 mg/dl. Czy tak wysoki LDL w stosunku do HDL jest niepokojący. Zażywam od kilku lat ATORIS . A z roku na rok cholesterol się zwiększa. Jaka jest norma lub proporcja HDL do LDL.

Aleksander Ropielewski

Nie ma proporcji, którą można uznać za dobrą. Ważne jest aby poziom HDL był jak najwyższy. Pańskie wyniki nie są alarmujące, a jedynie wskazują na konieczność dalszego stosowania Atorisu. Odnośnie wyników badania krwi to bez oceny stanu klinicznego nie budzą one mojego niepokoju, jednak należy je oceniać z pozostałymi wynikami i po przeprowadzeniu badania przedmiotowego.