Badanie kręgosłupa i ból podczas schylania

wypuklina tylna dokanałowa centralno-dwuboczna l5-s1 uciska worek opony twardej i modeluje oba korzenie l5.Krążek międzykręgowy l5-s1 ma uszkodzoną strukturę widoczne jego obniżenie w czasie sygnałów t2 jako wyraz odwodnienia. Pracuję na stoisku mięsnym .Bardzzo boli prawa noga i dól pleców.Mam problem ze schylaniem się ,sprawia mi to ból.,jak również podnoszenie ciężkich rzeczy .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Możliwe jest tak jak Pani wspomina występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga oraz rehabilitanta. Prawdopodobnie wskazany będzie zabieg operacyjny.