Ból głowy i barku przy zaniku lordozy szyjnej

Mam zanik lordozy szyjnej, tworzy się natomiast w kifoza szyjna. Od 3 lat walczę już z bólem barku i od kilkunastu lat z bólem głowy. Nie jest tak że głowa boli mnie codziennie ale od czasu do czasu. Jestem młodą kobietą i mam 23 lata. Wg neurologa kręgosłup nie jest w takim złym stanie a bóle barku i głowy to nie przyczyna kręgosłupa. Chodziłam na rehabilitacje. Proszę mi powiedzieć czy neurolog rzeczywiście ma rację?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany w kręgosłupie rzeczywiście nie są bardzo groźne dla zdrowie i życia. Oczywiście nie mogę wykluczyć iż powodują one dyskomfort pod postacią bólu. Z opisu wynika jednak, że dolegliwości bólowe pojawiają się sporadycznie, tzn nie są ciągłe a takie byłyby gdyby wynikały z kręgosłupa. Okresowo pojawiające się bóle głowy ( może migrenowe) mogą być być wynikiem nad- i niedociśnienia, zmęczenia, stresu, zmian pogody.

A jakież to badania zostały wykonane, obawiam się że wymaga Pani pogłebienia diagnostyki o badanie metodą NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego,

pozdrawiam serdecznie

Konieczna jest analiza obrazów z badań obrazowych i dokładne badanie neurologiczne, skąd Pani jest?

bajko1@wp.pl