Ból jajników i dziwne upławy

Witam! Ostatnio kochałam się z chłopakiem, jednak nie użyliśmy zabezpieczenia. Następnego dnia bolały mnie jajniki oraz pojawiło się dziwne plamienie krwi przy oddawaniu moczu. Jestem po okresie, a następny mam dostać za ok. 12 dni. Ból zmniejszył się, ale nie zanikł, natomiast dziwne plamienie nadal występuje. Czy powinnam obawiać się ciąży bądź nadżerki? I czy konieczna będzie wizyta u ginekologa? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Na występowanie objawów ciąży jest zdecydowanie za wcześnie.
Jednakże przyczyn krwawienia z dróg rodnych jest wiele. Faktycznie może to być nadżerka (wskazywałoby na to rozpoczęcie krwawienia po stosunku), mięśniaki, może być także infekcja czy zaburzenia hormonalne.
Na takie pytanie odpowiedzi może udzielić Ci jednak tylko Twój lekarz ginekolog. Niezbędne bowiem będzie badanie ginekologiczne i wykonanie USG narządów rodnych.

Pozdrawiam.