Ból podbrzusza - co robić?

Mam poważny problem. Od jakiegoś czasu bardzo boli mnie podbrzusze. Najbardziej jajniki. Przed i po stosunku również. Czasami zdarzają mi się plamienia. Aktualnie moja wydzielina jest dosłownie serowata, brzuch mnie po prostu ciągle kłuje i w dodatku spóźnia mi się okres już z 6 dni (mimo tego, że się zabezpieczamy prezerwatywą, myślę, że ewentualnie może to być ciąża). Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie napisała Pani niestety, od jak dawna występują u Pani opisane objawy oraz czy istnieje związek pomiędzy ich występowaniem a fazą cyklu miesiączkowego. Obserwowane przez Panią upławy mogą być objawem grzybicy, plamienia natomiast - zaburzeń hormonalnych (tłumaczyłyby one również spóźnianie się miesiączki), nadżerki szyjki macicy, polipu w drogach rodnych, mięśniaka...

Ból w podbrzuszu może oznaczać endometriozę, w przebiegu której występują czasem również krwawienia z dróg rodnych. Jeśli gorączkuje Pani, to wykluczyć należy też zapalenie przydatków (jajowodów i jajników). Radzę umówić się na wizytę do lekarza ginekologa. Ciąża jest mało prawdopodobna, jeśli prezerwatywa ani razu nie pękła ani nie zsunęła się.

Pozdrawiam serdecznie!