Ból piersi i wynik badania palpacyjnego oraz mammografii

dzień dobry. chciałabym zapytać o następującą rzecz. w badaniu palpacyjnym piersi lekarz onkolog wyczuł coś niepokojącego. zostałam skierowana na badanie usg 9wynik ujemny) i mammografię; tutaj zdjęcie wykazało jakąś zmianę, ale po ponownym jego wykonaniu pod naciskiem widoczny obszar uległ rozprojektowaniu. następne badanie mam wykonać za rok. jednak pierś mnie pobolewa; sama nie potrafię wyczuć żadnej zmiany, ale trochę mnie to martwi. Czy jest to powód do niepokoju?

Bóle piersi mogą występowac bez związku z jakąś chorobą organiczną, czasem nawet moga być skutkiem niewygodnego stanika, może to być uciążliwe, ale nie należy się niepokoić, oczywiści jeżeli ból będzie uciążliwy, utrudniający życie, to warto zgłosić się do lekarza