Ból pleców odcinka lędźwiowego po przebywaniu w jednej pozycji

Mój problem dotyczy bólu pleców (odcinek lędźwiowy),wiem że to nie są typowe objawy.Chodziłem do fizjoterapeuty na terapię manualną ,po kilku sesjach stwierdził że pierwszy raz widzi taki przypadek.Chodzi o to że czasem muszę hmm przeginać się do tylu wypychając biodra do przodu,a czasem w przeciwną stronę.Bez wzgledu na wszystko boli mnie kiedy za długo utrzymuje jedną pozycję,ciężko też mi siedzieć ,kiedy musze sie ubrac nie jestem w stanie pochilić sie .Proszę o jakąś radę .Pozdrawiam

Witam,

A czy po stosowanej terapii odczuwał Pan poprawę? Nie znam Pana przypadku, ani wyników testów funkcjonalnych. W każdym bądź razie w leczeniu schorzeń kręgosłupa stosuję się metodę McKenzie która właśnie wykorzystuje przeprosty - o których pisze Pan "przeginać się do tyłu". Kwestia przebywania w jednej pozycji przez dłuższy czas jest dla większości z nas niewygodna. Jedyne co mogę Panu poradzić to pilnować ergonomii swojego ciała w przypadku dźwigania, siedzenie, wstawania, itp. Nie pisze Pan o objawach jakie Pan dokładnie miał więc stąd nic więcej nie mogę zalecić.

podaj wiecej informacji na temat topografii, rodzaju i rozległości bólu, czy były robione jakieś badania obiektywne obrazujące kręgosłup? Z tego co opisujesz objawy wcale nie są nadzwyczajne, najprawdopodobie dotyczą tzw. tectonic fixation ( wg FDM ) czyli związane z utratą zdolności swobodnego przesuwu powierzchni stawowych i nieprawidłowego ich " nawilżania" , stąd kręcisz ciałem,

Bardzo prawdopodobne, że jest to "zespół dysfunkcyjny" (w nomenklaturze Metody McKenziego). Odpowiednio dobrane ćwiczenia i Terapia Manualna powinny pomóc. Pozdrawiam