Ból pleców po zaparciu

Witam! Mam 26 lat i od kilku dni dokucza mi pewien dyskomfort pod prawą łopatką. Problem nasila się podczas np. wdechu. Nie jest to ból nie do wytrzymania, natomiast stwarza dosyć duży dyskomfort. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale kilka dni temu miałem problem w pobraniu materiału do badań (kał) - zaparcia. Wieczorem właśnie zaczął mi dokuczać ból lekki pod łopatką. Czy przyczyną może być silna chęć uzyskania materiału, a co za tym idzie silne parcia?

Witam! Nie można wykluczyć związku opisanego bólu z pracą włożoną w uzyskanie materiału do badań. Być może również dokonywał Pan jakiegoś wysiłku z zaangażowaniem mięśni obręczy barkowej. Taki ból towarzyszyć może również infekcjom wirusowym oraz chorobom dotyczącym opłucnej czy ściany klatki piersiowej. Jeśli w przeciągu kilku najbliższych dni ból nie ustąpi, nie zmniejszy swojego nasilenia, lub - co gorsza się nasili - wskazany będzie kontakt z lekarzem. Pozdrawiam