Ból podbrzusza i częste wypróżnienia

Witam, od miesiąca występuję u mnie ból podbrzusza. Do tego czesto się wypróżniam, bo po 5 razy dziennie. Do tego bardzo boli mnie przy ucisku. Dodam, że w maju stwierdzono u mnie nieswoiste zapalenie odbytnicy, a we wrzesniu obrzęk blaszki właściwej jelita grubego. Boli mnie pod pępkiem. Bol się nasila. Czy to coś poważnego? Na co moze to wskazywać?

Prawdopodobnie cierpi Pani na jedną z zapalnych chorób jelita grubego. Czesto tak bywa, że w poczatkowym okresie ani objay, ani wyniki badań nie pozwalają na ustalenie precyzyjnej diagnozy. Dlatego powinna Pani raz jeszcze udać się do gastroenterloga aby ocenił Pani stan.