Bóle brzucha nasilające sie po jedzeniu u 15-latki

moja 15-letnia córka od ponad miesiąca ma bóle brzucha nasilające sie po jedzeniu czasami bóle są bardzo uporczywe i mdli ją nie może czasem nawet iść do szkoły albo w czasie w-f zasłabła była w szpitalu zrobiono wszystkie badania na bakterie usg z krwi nawet tomograf głowy i nic wszystko prawidłowo polecono polprazol i wypisano do domu może z tydzień było spokoju choć cały czas mówila że ja boli tylko mniej wizyta u gastrologa za miesiąc jak jej pomóc proszę o pomoc wyrostek chirurg wykluczył

Marta Mielniczuk

Witam, jeśli w usg jamy brzusznej i tk głowy nie stwierdzono nieprawidłowości, opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. W tym przypadku polprazol powinien złagodzić objawy, ale ostateczne rozpoznanie można postawić na podstawie gastroskopii. Pozdrawiam.