Brak apetytu, wymioty po zapaleniu wyrostka robaczkowego

Moje dziecko miało zapalenie wyrostka robaczkowego i po 5 dniach wyszło ze szpitala po leczeniu antybiotykami, bo wyzdrowiało. Jednak od kilku dni dziecko ma temp. 37,5, wymioty, brak apetytu, nie chce pić i schudło. Dziecko ma od roku zapalenie żołądka i dwunastnicy. Dziecko boli prawe podbrzusze i w usg wyszło, że wszystko ok, a we krwi w górnej granicy krwinki białe i czerwone i podwyższone RDW i obniżone MCV i PDW. O czym mogą świadczyć te objawy?

Być może to zaostrzenie zapalenia żołądka i/lub dwunastnicy. Aby to jednak wyjaśnić jednoznacznie należałoby się zastanowić nad wykonaniem gastroskopii. Oczywiście trzeba skonsultować dziecko najlepiej z chirurgiem dziecięcym, który zadecyduje ewidentnie o dalszym sposobie postępowania.