Brązowe krwawienie podczas zażywania tabletek - dzieje się coś niepokojącego?

Mam 20 lat, od czerwca tego roku biorę tabletki N***. Do tej pory brałam je zgodnie ze schematem 21 tabletek i 7 dni przerwy, ale ostatnio nie zrobiłam przerwy i zaczęłam kolejne opakowanie. Zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca blistra, a od dwóch dni pojawiły się u mnie brązowawe upławy z domieszką krwi, krwawienie to jest nieznaczne, ale czuję lekki ból w podbrzuszu, tak jak mam zwykle przy okresie. Czym może być spowodowane to krwawienie i co mam robić? Czy to, że nie zrobiłam po raz pierwszy przerwy między kolejnymi opakowaniami ma znaczenie?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia 7-dniowej przerwy krwawienie z odstawienia powinno wystąpić po zakończeniu drugiego opakowania. Jednak jeszcze w trakcie drugiego opakowania dość często mają miejsce plamienia (jako działanie niepożądane leku), nie wymagają one specjalnego postepowania.

Zatem proponuję dokończyć aktualne opakowanie i zaczekać na wystąpienie krwawienia z odstawienia. W przypadku jego braku najlepiej udać się do ginekologa.