Krwawienie międzymiesiączkowe podczas zażywania tabletek. Czy to dlatego, że nie zrobiłam przerwy?

Mam 20 lat, od czerwca tego roku biorę tabletki N***. Do tej pory brałam je zgodnie ze schematem 21 tabletek 7 dni przerwy, ostatnio nie zrobiłam przerwy i zaczęłam kolejne opakowanie. Zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca blistra, a od dwóch dni pojawiły się u mnie brązowawe upławy z domieszką krwi, krwawienie to jest nieznaczne, ale czuję lekki ból w podbrzuszu, taki jak mam zwykle przy okresie. Czym może być spowodowane to krwawienie i co mam robić? Czy to, że nie zrobiłam po raz pierwszy przerwy między kolejnymi opakowaniami ma znaczenie?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku  nie zachowania przewidzianej w schemacie dawkowania przerwy, należy liczyć się z możliwością wystąpienia plamień w trakcie przyjmowania kolejnego opakowania (nie należy przerywać z tego powodu jego przyjmowania). Nie oznacza to jednak, że po skończeniu aktualnego opakowania nie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. W przypadku jego braku należy rozważyć możliwośc zajścia w ciążę.